Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

nstream

13 432 38 08

Promocja Like

Facebook poznaj możliwości. Baw się razem z nami ;-)

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo w sieci

Dbaj o poufność swoich danych. Poznaj zagrożenia

Dowiedz się więcej

SMART TV

Świat bezpłatnej telewizji w Twoim domu

Dowiedz się więcej

nCloud

Jeszcze więcej usług dla ciebie!

Dowiedz się więcej

Aktualności

Pobieraczek = Plikostrada !

Opublikowano: 2013-01-02

Uwaga! na serwis Plikostrada.pl. Już na pierwszy rzut oka można znaleźć podobieństwa między nim, a serwisem Pobieraczek.pl, ukaranym przez UOKiK w związku z wprowadzaniem użytkowników w błąd.

 

Przypomnijmy Pobieraczek „zasłynął” wysyłanymi wezwaniami do zapłaty za rzekomy dostęp do swoich zasobów. Sprawa była wątpliwa stąd serwisem zajął się Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

 

Serwis ten bardzo przypomina Pobieraczka. Już na stronie głównej znajduje się formularz rejestracyjny, a nad nim na jaskrawym tle umieszczona jest informacja "BEZPŁATNIE PRZEZ 14 DNI". Na stronie nie ma informacji o tym, że sama rejestracja oznacza zawarcie umowy, a tak w rzeczywistości jest.

Układ strony Plikostrada.pl jest łudząco podobny do układu strony Pobieraczek.pl.

Plikostrada.pl podobnie jak Pobieraczek oferuje dostęp do usługi Usenet. Poniżej zrzut przedstawiający formularze rejestracji Pobieraczek (jako pierwszy) i PLikostrada (jako drugi)

 

Więcej precyzyjnych informacji znajdziemy w regulaminie usługi. Dopiero ten dokument daje do zrozumienia, że już sama rejestracja oznacza zawarcie na rok umowy w cenie 96 złotych.

Chcesz się sądzić? Jedź do Dubaju! 

Z regulaminu dowiadujemy się, że firmą oferującą usługę Plikostrada jest spółka Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju. Ma to pewne konsekwencje, o czym mówi poniższy fragment regulaminu.

5. Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej.

6. Strony dopuszczają możliwość dochodzenia wzajemnych roszczeń przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie (w trybie tzw. Elektronicznego Postępowania Upominawczego).

Mało sympatycznie, prawda? Jeśli poczujesz się poszkodowany, możesz pozwać Plikostradę do Sądu w Dubaju, ale ta firma daje sobie prawo do ścigania Cię przez e-Sąd w Lublinie.

Właściwie polskie prawo zabrania takiego narzucania sądu, ale umowa zawarta z "dubajską" firmą jest tak naprawdę realizowana na mocy prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie ukrywajmy - pozwanie takiej firmy jest trudniejsze niż pozwanie firmy polskiej.

Regulamin daje też do zrozumienia, że formularz rejestracyjny oraz sama usługa mogą się pojawić pod innymi adresami internetowymi. Trzeba zatem uważać nie tylko na Plikostradę, ale także na jej ewentualne "klony"

Żródło:

Dziennik Internautów

 

Poomoc
Nasi partnerzy:
inet tk telekom orange ING
internet radiowy, szerokopasmowy, bezprzewodowy, krosno, w krośnie, dostawca, ISP, WISP, sieci, promocje, cennik, do domu, dla biznesu, dla firm, promocje, zasięg, test łącza, serwis, usługi, IPLA, IPLEX, facebook, YouTube, dzierżawa, własność, umowa, oferta, router, antena, karty bezprzewodowe, nadajniki, mapa sieci, zasięg sieci, telefon, bramka, voip, kamery, podgląd, systematic.pl, adres Ip, aktualności, internet Krosno, internet Zręcin, internet Świerzowa Polska, internet Łęki - Myszkowskie, internet Łęki Dukielskie, internet Odrzykoń, internet Wrocanka, internet Niżna Łąka, internet Makowiska, internet Kobylany, internet Głowienka, internet Rogi, internet Korczyna, internet Bóbrka, internet Chorkówka, internet Żeglce, internet Dobieszyn, internet Potok, internet Bratkówka, internet Machnówka, internet Wietrzno, internet Sulistrowa , internet Nienaszów, internet Iwonicz Zdrój, internet Widacz, internet Kopytowa, internet Faliszówka, internet Targowiska,
facebook

Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z tobą.