Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

nstream

13 432 38 08

Promocja Like

Facebook poznaj możliwości. Baw się razem z nami ;-)

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo w sieci

Dbaj o poufność swoich danych. Poznaj zagrożenia

Dowiedz się więcej

SMART TV

Świat bezpłatnej telewizji w Twoim domu

Dowiedz się więcej

nCloud

Jeszcze więcej usług dla ciebie!

Dowiedz się więcej

Nowinki techniczne

Już jest finalna wersja Windows 8

Opublikowano: 2012-10-26

26 października Microsoft poinformował, że najszowszy system operacujny Windows 8 został oficjalnie udostępniony w ponad 140 krajach w tym w Polsce. Dodatkowo został przetłumaczony na 37 wersji językowych. Wersję trial (90 dni) można pobrać ze strony: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/jj554510. Użytkownicy idywidulani oraz  firmy z całego świata mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego - Windows 8. Według zapewnień twórców systemu możemy liczyć na nowy, piękny interfejs użytkownika oraz szeroką gamę aplikacji ze sklepu Windows Store. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 1000 kompatybilnych urządzeń z systemie Windows 8.

15 sierpnia - finalną wersję Windows 8 mogli już pobrać deweloperzy posiadający subskrypcje MSDN oraz administratorzy z wykupionymi subskrypcjami TechNetu

16 sierpnia - Windows 8 Enterprise został udostępniony klientom programu Microsoft Software Assurance, a podstawowa wersja systemu trafiła do członków Microsoft Partner Network

20 sierpnia - dostęp do nowego Windowsa uzyskali subskrybenci Microsoft Action Pack

1 września - rozpoczęła się sprzedaż biznesowych licencji Volume License na system Windows 8 dla klientów niekorzystających z pakietu Software Assurance

 

 

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Wersja biznesowa – Windows 8 Enterprise – oferuje natomiast nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache,  a także ulepszone, kompleksowe zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje jak BitLocker czy AppLocker. W tym samym dniu swoją premierę ma także Windows RT, nowy członek rodziny Windows, stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM.

Windows 8 oferuje nowy, szybki i płynny Ekran Startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest również w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10, zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive  i innych usług Live.

Wszyscy zainteresowani najnowszą odsłoną Windows mogą skorzystać z oferty nowych urządzeń lub zaktualizować swoje dotychczasowe komputery. Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 249 zł. Ponadto użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, dostępnej pod tym linkiem: http://windowsupgradeoffer.com/pl-PL/home/programinfo, w cenie detalicznej 69 pln.

Źródło: Informacje prasowe