Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

nstream

13 432 38 08

Internet

W tym miejscu znajdziesz informacje o oferowanej przez nas usłudze dostępu do internetu. Proszę wybrać temat z poniższej listy.

 • Czy internet w sieci Nstream jest powszechnie dostępny?

  Aby sprawdzić dostępność sieci Nstream w Twojej okolicy należy skorzystać z mapy zasęgu dostępnej tutaj.

  Wskazany na mapie zasięg nie jest w 100% adekwatny do faktycznego stanu, dlatego jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami W ustalonym terminie określimy warunki techniczne, które będą dotyczyć oferowanych usług.

 • Czy są jakieś limity ?

  Nie. Internet w sieci Nstream jest całkowicie wolny od limitów pobieranych i wysyłanych danych.

 • Mam w domu dwa komputery czy będziemy więcej płacić?

  Nie. Jedyny jednorazowy koszt wiąże się z zakupem routera, który zadaniem jest  podział sygnału pomiędzy urządzenia. Koszt routera to wartość około 100 zł. Usługa programowania i montażu odbywa się w ramach tej samej kwoty.

 • Jak stworzyć sieć bezprzewodową?

  Do stworzenia sieci bezprzewodowej niezbędny jest router bezprzewodowy. Nasi technicy konfigurują zarówno router, jak i wszystkie urządzenia odbiorcze, takie jak laptop, tablet, smartfon czy konsola. Klient otrzymuje hasło do sieci bezprzewodowej, którego będzie używał w razie konieczności aktywowania kolejnych urządzeń.

 • Co zrobić gdy siła sygnału bezprzewodowego w mieszkaniu jest niska?

  Siła sygnału zależy od miejsca umieszczenia routera w mieszkaniu. Aby zapewnić optymalną siłę sygnału w całym domu należy umieścić router w centralnym jego punkcie. Na siłę sygnału duży wpływ ma ilość przeszkód takich, płyta sufitowa, ściany, meble przez które fale radiowe muszą przeniknąć.

  Jeśli umieszczenie w centralnym punkcie mieszkania nie pomaga, a posiadany router ma już kilka lat, należy rozważyć jego wymianę na nowsze model. Technologia bezprzewodowego przesyłu danych systematycznie ewoluuje, dlatego też nowe urządzenia zapewniają silniejszy sygnał i bardziej niezawodne technologie przesyłu danych.

  Ostatecznym krokiem, który można wykonać jest ustawienie w mieszkaniu dwóch routerów połączonych ze sobą kablowo, co zapewni dobrą siłę sygnału w każdej części mieszkania.

 • Dlaczego internet w nocy jest dwukrotnie szybszy?

  Podwojenie transferu od 23:00 do 11:00 spowodowane jest przez mniejszy ruch w tych godzinach. Posiadamy wtedy więcej wolnych zasobów, które możemy przeznaczyć na dodatkowy transfer dla naszych abonentów.

 • Co to jest download i czym jest upload?

  Download to prędkość pobierania danych, a upload to prędkość ich wysyłania. Aby sprawdzić parametry swojego łącza zapraszamy do skorzystania z naszego testu prędkości łącza.

 • Do czego służy zewnętrzny adres IP?

  Mianem IP zewnętrznego okreslamy taki adres, który jest widoczny w internecie, a przydzielany jest przez twojego dostawce internetu. Pozwala on komunikować się bezpośrednio z twoim komputerem z poziomu sieci internet. Stwarza to szereg możliwości takich, jak:

  • używanie zdalnego pulpitu,
  • zdalnego podglądu z domowego monitoringu,
  • stawiane domowych serwerów gier,
  • posiadanie własnego serwera wymiany plików,
  • zdalne udostępnianie urządzeń
  • i wiele, wiele innych.
 • Czy są w sieci jakieś programy lojalnościowe lub inne promocje?

  Z listą aktualnych promocji można zapoznać się w dziale promocje.

 • Mam wokół domu kilka kamer czy mogę zobaczyć obraz w sieci ?

  Tak. Warunkiem korzystania z takich możliwości jest posiadanie zewnętrznego adresu IP, który w sieci Nstream jest bezpłatny.

 • Czy są krótkie - specjalne oferty dla studentów?

  Tak. Po szczegóły zapraszamy tutaj.

 • Co z ulgą internetową za 2012 rok?

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na ten temat.

 • Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera?

  Podstawowym środkiem zapobiegawczym podczas używania komputera podłączonego do sieci internet jest zdrowy rozsądek. Jeśli nie wiemy do czego prowadzi dany link, nie ufamy zawartości witryny, ktoś proponuje nam zainstalowanie programu, którego przeznaczenia nie znamy, nie klikamy, nie wchodzimy, nie instalujemy.

  Oprócz zdrowego rozsądku w ochronie komputera pomaga specjalistyczne oprogramowanie. Na raynku dostępna jest szeroka gama programów chronących przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Ważnym elementem oprogramowania jest też nasza zapora ogniowa (ang. firewall). Chroni ona przed nieautoryzowanym dostępem do naszego komputera i sieci.

  W obu wyżej wymienionych grupach istnieją zarówno płatne, jak i darmowe aplikacjie.

 • Co możemy zrobić, aby uchronić nasze dzieci przed zagrożeniami z sieci?

  Istnieją programy pomagające chronić dzieci w internecie poprzez m.in. blokowanie podejrzanych witryn, zapisywanie obrazu z monitora oraz kontrolę dostępu do komunikatorów i serwisów Video. Przykładem takiego oprogramowania może być Beniamin dostępny pod tym adresem.

 

Poomoc
Nasi partnerzy:
inet tk telekom orange ING
internet radiowy, szerokopasmowy, bezprzewodowy, krosno, w krośnie, dostawca, ISP, WISP, sieci, promocje, cennik, do domu, dla biznesu, dla firm, promocje, zasięg, test łącza, serwis, usługi, IPLA, IPLEX, facebook, YouTube, dzierżawa, własność, umowa, oferta, router, antena, karty bezprzewodowe, nadajniki, mapa sieci, zasięg sieci, telefon, bramka, voip, kamery, podgląd, systematic.pl, adres Ip, aktualności, internet Krosno, internet Zręcin, internet Świerzowa Polska, internet Łęki - Myszkowskie, internet Łęki Dukielskie, internet Odrzykoń, internet Wrocanka, internet Niżna Łąka, internet Makowiska, internet Kobylany, internet Głowienka, internet Rogi, internet Korczyna, internet Bóbrka, internet Chorkówka, internet Żeglce, internet Dobieszyn, internet Potok, internet Bratkówka, internet Machnówka, internet Wietrzno, internet Sulistrowa , internet Nienaszów, internet Iwonicz Zdrój, internet Widacz, internet Kopytowa, internet Faliszówka, internet Targowiska,
facebook

Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z tobą.