Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

nstream

13 432 38 08

Bezpieczeństwo w sieci

Dbaj o poufność swoich danych. Poznaj zagrożenia

Dowiedz się więcej

Promocja Like

Facebook poznaj możliwości. Baw się razem z nami ;-)

Dowiedz się więcej

SMART TV

Świat bezpłatnej telewizji w Twoim domu

Dowiedz się więcej

nCloud

Jeszcze więcej usług dla ciebie!

Dowiedz się więcej

Telefon

VoIP

Czyli Voice over Internet Protocol. W skrócie technologia cyfrowa, umożliwiająca transmisje dźwięku za pomocą stabilnego łącza internetowego. Telefonia internetowa działa dokładnie tak samo jak telefonia stacjonarna. Różnica tkwi jedynie w medium transmisyjnym. Zwykły telefon wykorzystuje klasyczne łącze telefoniczne natomiast Voip - połączenia internetowe.

     

Co z dotychczasową linią telefoniczną?

Padają często pytania czy potrzebne jest utrzymania klasycznego łącza telefonicznego, aby móc korzystać z telefonii VoIP-odpowiedź oczywiście brzmi NIE! Potrzebujemy natomiast stabilnego dostawcy Internetu, który wyposaża swoich klientów w router szerokopasmowy. Ten sam router, który dzieli pasmo internetowe umożliwia również połączenie bramki z siecią za pomocą wbudowanych  portów LAN - to właśnie do nich podłączona zostaje bramka Voip.

Czym zatem jest bramka Voip?

Bramka to rodzaj adaptera umożliwiającego podłączenie aparatu telefonicznego z routerem. Bramka umożliwia połączenie domowego aparatu telefonicznego z routerem internetowym.

W ofercie handlowej dostępne są również Telefony Voip wyposażone w bramkę, jak również istnieją bramki, posiadające funkcje routera. Generalnie rynek tych urządzeń bardzo dynamicznie się rozwija. W ślad za tym podążają aplikacje mobilne w którym prym wiedzie android. Do najbardziej znanych należy 3CXPhone. 

Co z posiadanym numerem telefonu?

Jeśli jesteśmy przywiązani do swojego numeru stacjonarnego istnieje mozliwość jego przeniesienia podobnie jak to się dzieje w przypadku operatorów sieci komórkowych. Warto i należy tutaj wspomnieć o innej szczególnej zalecie telefonii Voip odnoszącej się do stref numerycznych. Wyobraźmy sobie, że cała nasza rodzina oraz bliscy mieszkają w innej strefie numerycznej np. 012 Kraków - Małopolska. Wszyscy zmuszeni są do ponoszenia wyższych opłat w ramach połączeń krajowych. Technologia Voip upraszcza standardy. Połączenia w ramach sieci Voip są bezpłatne natomiast z innymi operatorami stacjonarymi w kraju kosztują zaledwie kilka groszy za minutę.  

Zamawiając nowy numer u swojego operatora możemy wybrać dowolną strefę numeryczną. Praktycznie mieszkając w Krośnie możemy być posiadaczem numeru telefonicznego ze strefy karakowskiej czyli /0-12/. O ile dla nas nie ma to już znaczenia bo dzwonimy po całej Polsce w ramach jednej stawki o tyle nasza rodzina dzwoni do nas w ramach połączenia lokalnego. Swoją szansę dostrzegły tutaj firmy szczególnie te, ktorych usługi  spersanilizowane zostały na określonym obszarze. 

Czy konieczne jest opłacanie abonamentu?

Nie ma konieczności opłacania cyklicznego Abonamentu. Dostępnych jest za to wiele ofert pośród, których znajduje się klasyczny abonament. Warto wspomnieć, że dużą popularnością cieszą się rozliczzenia w formie kwotowej. Polega ona na rozliczeniu za wykorzystane minuty zgodnie z cennikiem.

Rynek operatorów wirtualnych jest już konkurencyjny. Wszystkie firmy telekomunikacyjne starają się zaprezentować klientom najciekawsze oferty i to my konsumenci poprzez nasze decyzje wybieramy dla nas najkorzystniejsze.

Gdzie możemy zamówić usługę?

Oferta wszystkich operatorów dostępna jest w internecie i to własnie za jego pomocą najprościej możemy porównać wszystkie oferty. Szczególną uwagę prosimy zwracać na różnego rodzaju promocje, umowy, cenniki, regulaminy.

Zalety w porównaniu z telefonią tradycyjną:

  • niezależność od dominujących telekomów
  • większa prywatność - brak reklam i natrętnych sprzedawców
  • konkurencyjny koszt połączeń z telefonią stacjonarną
  • mobilność - apikacja Andoid 3CXPhone
  • bezpłatne rozmowy wewnątrz sieci
  • niski koszt infrastruktury (w porównaniu z tradycyjnymi liniami telefonicznymi)
  • integracja z przyszłościowymi usługami takimi jak przesyłanie danych czy obrazu

Wady w porównaniu z telefonią tradycyjną:

  • większa zawodność usług
  • konieczność posiadania dedykowanego sprzętu lub oprogramowania i łącza internetowego

Smartfon w domowej sieci WiFi 

Wykorzystaj wszystkie możliwości smartfona, który nazywany jest inteligentnym urządzeniem mobilnym.

Smartfony to telefony komórkowe najnowszej generacji. Ich zadaniem nie jest już zwykła komunikacja głosowa. Innowacyjne rozwiązania, które niewątpliwie wyróżnia Smartfony to specjalnie aplikacje - nie dziesiątki lecz ich setki. Umożliwniają zarówno sprawdzanie zawartości naszej poczty czy stanu konta bankowego po rezerwację biletów lotniczych. Z pewnością to nie koniec ich możliwości. Rególarnie powstają nowe natomiast będące w użycią rozbudowywan są do wowych funkcji.

Niestety z badań wynika, że prawie ¾ użytkowników korzysta jedynie z podstawowych funkcji telefonu tj: dzwonienia, pisania wiadomości tekstowych oraz popularnej aplikacji Facebook.

W tym miejscu pragniemy Państwu przybliżyć koszyk korzyści wynikający z posiadania usługi w naszej sieci. Jak niektórzy z nas zapewne wiedzą korzystanie z szeregu aplikacji dostępnych w Smartfonach wiąże się z nawiązaniem połączenia pakietowego u naszego dostawcy usług telekomunikacyjnych (komórkowych). Niestety jest to usługa dodatkowo płatna co gorsze nie należy do najtańszych. Pomóc nam może wykupienie specjalnego pakietu odnoszącego się do transmisji danych, taka czynność może nas ochronić przed następstwem wysokich rachunków. Niestety obecni na naszym rynku operatorzy komórkowi w "oszczedny" sposób budują oferte pakietową. Okresowo wykupiony pakiet w ramach opłaty abonamentowej często kończy się po kilku dniach. Stajemy wówczas przed wyborem dwóch opcji: Pierwsza- Dopłacamy extra po za limitem - tłumacząc ten fakt koniecznością albo przyjemnością Druga - Czekamy do następnego okresu rozliczeniowego.

Mamy jednak proste rozwiązanie! Wystarczy połączyć naszego smartfona z bezprzewodowym punktem dostępu. Do tego celu wykorzystujemy router z funkcją WiFi lub Access Point. Cała rodzina urządzeń bezprzewodowych mających przepustowość w zakresie 54-300mbps możecie Państwo zamówić w naszej firmie. Natomiast konfigurację dopasowującą urządzenie do standardów naszej sieci wykonają nasi technicy.

Pamiętaj w ramach jednej niskiej opłaty obanamentowej w sieci Nstream uzyskujesz nie limitowany dostęp do internetu, który nie ogranicza się jedynie do domowego komputera. Możesz bez kłopotu zaadopotować rozwiązanie do każdego urządzenia mobilnego, którego oprogramowanie umożliwi połączenie z bezprzewodowym punktem dostępu.

 

Poomoc
Nasi partnerzy:
inet tk telekom orange ING
internet radiowy, szerokopasmowy, bezprzewodowy, krosno, w krośnie, dostawca, ISP, WISP, sieci, promocje, cennik, do domu, dla biznesu, dla firm, promocje, zasięg, test łącza, serwis, usługi, IPLA, IPLEX, facebook, YouTube, dzierżawa, własność, umowa, oferta, router, antena, karty bezprzewodowe, nadajniki, mapa sieci, zasięg sieci, telefon, bramka, voip, kamery, podgląd, systematic.pl, adres Ip, aktualności, internet Krosno, internet Zręcin, internet Świerzowa Polska, internet Łęki - Myszkowskie, internet Łęki Dukielskie, internet Odrzykoń, internet Wrocanka, internet Niżna Łąka, internet Makowiska, internet Kobylany, internet Głowienka, internet Rogi, internet Korczyna, internet Bóbrka, internet Chorkówka, internet Żeglce, internet Dobieszyn, internet Potok, internet Bratkówka, internet Machnówka, internet Wietrzno, internet Sulistrowa , internet Nienaszów, internet Iwonicz Zdrój, internet Widacz, internet Kopytowa, internet Faliszówka, internet Targowiska,
facebook

Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z tobą.